20 stycznia 2016

Spotkanie autorskie w Zakopanem

Tatrzański Park Narodowy i Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego zapraszają na ostatnie zakopiańskie spotkanie promocyjne wokół książki „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy” Wojciecha Szatkowskiego. Promocja odbędzie się w piątek 22 stycznia o godz. 18.00 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza.

Pierwszą część spotkania w Okszy poświęcimy prezentacji przewodnika wydanego nakładem Tatrzańskiego Parku Narodowego i kilkunastu wybranych tras wysokogórskich i reglowych przez autora publikacji. Wśród nich znajdą się te najpiękniejsze w Tatrach Polskich i Słowackich: na Wołowiec, Jarząbczy Wierch, Czerwone Wierchy, Kozi Wierch, Szpiglasową Przełęcz, Lodową i Czerwoną Ławkę. W drugiej części Jakub Brzosko z Muzeum Tatrzańskiego opowie o sportowej formie skialpinizmu i o startach w słynnych zawodach PierraMenta we Francji oraz Patrouille des Glacier w Szwajcarii, a swój pokaz zilustruje filmami z tych zawodów.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę w cenie promocyjnej.
Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!


Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy

 

Współcześni narciarze szukają w górach kontaktu z przyrodą pozbawionego ułatwień i urządzeń technicznych. Ciszy, spokoju. W to poszukiwanie narciarskiego eldorado idealnie wpisuje się turystyka narciarska” – pisze Wojciech Szatkowski w „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy”. Ta publikacja to kompletny, bogato ilustrowany, przewodnik dla narciarzy, których interesują dziewicze szlaki i prawdziwa przygoda.

Jak ze schroniska PTTK udać się na Grzesia ze zjazdem na Polanę Chochołowska, a później, Dolina Starobocianska, do Hali Stara Robota i z powrotem? W jaki sposób dobrać odpowiedni sprzęt do skituringu i dlaczego kurniawa może być niebezpieczna? „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy” odpowiedzą na setki podobnych pytań. To książka zarówno dla początkujących narciarzy wysokogórskich, jak i zapalonych skiturowców.

 

Patroni medialni: Ski Magazyn, Podróże, Taternik,n.p.m, skionline.pl

Książka dostępna jest na stronie sklep.tpn.pl oraz stacjonarnie w Punkcie Informacji Turystycznej TPN przy rondzie kuźnickim (dostępność zalecamy wcześniej potwierdzić telefonicznie (+48) 18 20 23 300).
Zamówienia hurtowe najlepiej kierować bezpośrednio do magazynu Wydawnictw TPN (dane kontaktowe na stronie sklepu).

Drukuj