4 marca 2016

Kalendarz 2016

Surowy, minimalistyczny, pokazujący Tatry w sposób odbiegający od typowych przedstawień – tegoroczny kalendarz Tatrzańskiego Parku Narodowego teraz w niższej cenie! Cena promocyjna – 20 zł.

Dla autorów prac zamieszczonych w kalendarzu – będącym kontynuacją albumu Opowieści z serca Tatr, wydanego w roku 2015 z okazji 60-lecia Tatrzańskiego Parku Narodowego – Tatry są miejscem pracy. Miejscem przeżyć dobrych i złych, lecz nigdy obojętnych. Miejscem wytężonego wysiłku, ale i ucieczki od problemów codzienności, „tej w dolinach”. Nic więc dziwnego, że wybrane zdjęcia nacechowane są emocjami. Widać w nich i przemieniające się z każdą chwilą krajobrazy, i detale, nad którymi fotografujący pochylają się z czułością. Mamy tu zdjęcia „zwykłe”, robione zgodnie z zasadami kompozycji i dobrej szkoły fotografii, ale i takie, które w rozmaity sposób przetwarzają wizerunek gór. Mamy zarówno przyrodę „bez śladu życia”, jak i tę buchającą różnymi jego formami. Mamy obrazy niczym nieograniczonej przestrzeni, słońca, chmur i mgieł, a zaraz obok – klaustrofobiczne zakamarki wnętrza Tatr.

W albumie Opowieści z serca Tatr pokazaliśmy ponad 300 zdjęć. Objętość kalendarza zmusiła nas do dokonania kolejnego wyboru – przyznajemy: niełatwego. Z częścią prac –  choć niektórym z technicznego punktu widzenia daleko do perfekcji – trudno było się rozstać. Dlatego każdy miesiąc otrzymał dwie fotografie. Do Państwa należy wybór, który obraz Tatr jest bardziej „Wasz”.


Wydawnictwa Tatrzańskiego Parku Narodowego
Zakopane 2015
Format: 49 x 60
Liczba kart: 13
Papier offsetowy Munken Lynx

Kalendarz 2016 w niższej cenie dostępny jest na stronie sklep.tpn.pl oraz stacjonarnie w Punkcie Informacji Turystycznej TPN przy rondzie kuźnickim (dostępność zalecamy wcześniej potwierdzić telefonicznie (+48) 18 20 23 300). 

Zamówienia hurtowe najlepiej kierować bezpośrednio do magazynu Wydawnictw TPN (dane kontaktowe na stronie sklepu).

Drukuj