11 marca 2015

Wspomnienia Wojciecha Brzegi już w sprzedaży!

Nowa, przepięknie wydana pozycja Wydawnictw TPN pt. „Żywot górala poczciwego. Spojrzenie po latach” trafiła właśnie do sprzedaży. A już jutro (12.03.) pierwsze spotkanie promocyjne tej niezwykłej pozycji. Serdecznie zapraszamy!

Wydawca – Tatrzański Park Narodowy
oraz
Partner projektu – Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego

mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z Michałem Jagiełło,
autorem opracowania krytycznego wspomnień Wojciecha Brzegi

Żywot górala poczciwego. Spojrzenie po latach

Spotkanie odbędzie się 12 marca 2015 r. w willi Oksza przy ul. Zamoyskiego 25 w Zakopanem
Początek o godz. 18.00

 

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki


Wojciech Brzega, wybitny zakopiański artysta, pozostawił po sobie nie tylko wiele arcydzieł sztuki snycerskiej, lecz także wspomnienia ukazujące czasy, w których żył. Żywot górala poczciwego. Spojrzenie po latach to wyjątkowy zbiór wspomnień artysty, bogato ilustrowany podobiznami dzieł oraz archiwaliami ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego, innych instytucji i osób prywatnych.

Rękopis wspomnień, przechowywany w Muzeum Tatrzańskim, opracowali Anna Micińska, która swoje naukowe życie poświęciła Witkacemu, i Michał Jagiełło historyk literatury, poeta, pisarz, eseista, przewodnik i ratownik górski. Od pierwszego opracowania gawęd Wojciecha Brzegi minęło 45 lat, a pustkę po jego wspomnieniach wydanych w 1969 roku i dziś już niedostępnych czytelnikom wypełnia nowa publikacja.


Książka dostępna jest na stronie sklep.tpn.pl oraz stacjonarnie w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN i Punkcie Informacji Turystycznej TPN przy rondzie kuźnickim. Zamówienia hurtowe najlepiej kierować bezpośrednio do magazynu Wydawnictw TPN (dane kontaktowe na stronie sklepu).

Partner projektu: Muzeum Tatrzańskie

Patroni medialni: TVP Historia, Poznaj Świat, Historia.org.pl

 

Fragmenty książki:
Strona 9
Strona 12
Strona 13

Drukuj