22 listopada 2019

Kalendarz 2020

Wierzymy, że Tatry to najpiękniejsze pasmo górskie. Tym razem chcemy je pokazać z perspektywy dziesięciu obwodów ochronnych. Nie każdy z nich stawia przed turystą wielkie wspinaczkowe wyzwania, ale przyrodniczo każdy ma mnóstwo do zaoferowania. Kalendarz 2020 jest już dostępny w sprzedaży.

Tatrzański Park Narodowy obejmuje powierzchnię 21 197 hektarów – ponieważ jednak wraz z częścią słowacką tworzy przyrodniczą całość, w sumie ochronie podlega ok. 100 tys. hektarów. Najwyższe szczyty w Parku przekraczają wysokość 2400 m n.p.m. (Rysy: 2499 m n.p.m.). W części Tatr Wysokich możemy oglądać krajobraz alpejski, podczas gdy w części zachodniej szczyty są łagodniejsze. Wędrując przez wysokogórskie łąki, z łatwością wypatrzymy kozice, symbol TPN. Tatry to góry dzikie, w których dom znajdują również wielkie europejskie drapieżniki – wilki, rysie i niedźwiedzie.


Kalendarz kupicie za pośrednictwem naszej strony sklep.tpn.pl lub w naszych stacjonarnych sklepikach (Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Chałubińskiego 42a lub Punkt Informacji Turystycznej, ul. Chałubińskiego 44).

Drukuj