8 sierpnia 2017

Zakopiański Festiwal Literacki

W dniach 11–14 sierpnia Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego organizują drugą edycję Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego. Będzie to okazja do zaprezentowania oferty wydawniczej Parku w ramach Targów Książki na pl. Niepodległości, zaprosimy także na spotkanie autorskie i warsztaty dla dzieci.

 • piątek 11 sierpnia godz. 11 - zajęcia dla dzieci „Tatrzańskie ekowarsztaty” (1,5 h), pl. Niepodległości

  Przed Wami pasjonująca plenerowa lekcja o tatrzańskiej przyrodzie, połączona z inspirującymi ekowarsztatami! Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy, podczas której każdy uczestnik stanie się na moment doświadczonym leśnikiem, kreatywnym ogrodnikiem i zapalonym ekologiem!

  Każdy uczestnik zaprojektuje i własnoręcznie ozdobi ekodoniczkę przygotowaną z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Następnie otrzyma sadzonkę rodzimego gatunku drzewa, którą zasadzi we własnoręcznie przygotowanej doniczce. Warsztaty poprowadzi Beata Bańka z Tatrzańskiego Parku Narodowego.


 • piątek 11 sierpnia godz. 17 - warsztaty dla dzieci „Dawno temu w Tatrach” towarzyszące książce „Na Giewont się patrzy” (1h), pl. Niepodległości

  W czasie spotkania opowiemy dzieciom, jak się żyło dawniej na Podhalu, jak wyglądał dom, skąd ludzie brali wodę, o gazdówce, owcach, a wszystko na kanwie prawdziwych wspomnień zawartych w książce „Na Giewont się patrzy”. Dzieci zrobią kolaże z materiałów, które otrzymają podczas spotkania. Warsztaty poprowadzą Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot Dubus, autorki książki.


 • niedziela 13 sierpnia godz. 13.00 - spotkanie z Tomaszem Skrzydłowskim autorem „Przewodnika przyrodniczego po Tatrach Polskich” (ok. 1h), pl. Niepodległości

  W trakcie spotkania autor opowie o trzecim wydaniu tej bestsellerowej publikacji, która ukazała się nakładem TPN po raz pierwszy w roku 2010. Książka Tomasza Skrzydłowskiego to obszerne kompendium wiedzy przyrodniczej, ale nie tylko. Zawiera liczne informacje o dziejach poznania przyrody Tatr, historii jej ochrony, o ludziach, którzy Tatrom poświęcili swoje życie. Obowiązkowa pozycja przed wyprawą w Tatry!

 

W ramach Festiwalu odbędą się także Targi Książki (11-13 sierpnia). Zapraszamy do wspólnego namiotu wystawców na placu Niepodległości w godzinach 11-20, będzie można kupić nasze wydawnictwa i gadżety w promocyjnych cenach!


Więcej informacji o festiwalowych atrakcjach przeczytacie na stronie: literackifestiwal.zakopane.eu

Drukuj