10 sierpnia 2016

Zakopiański Festiwal Literacki

W dniach 12–14 sierpnia 2016 r. po raz pierwszy odbędzie się Zakopiański Festiwal Literacki. Tej edycji przyświecać będzie hasło: „Pod Tatry tylko z książką”. Zakopane w ten sposób nawiązuje do swoich bogatych tradycji artystycznych i literackich, tym razem organizując wyjątkowe wydarzenie – spotkanie z ciekawymi książkami, ich wydawcami i przede wszystkim autorami. Dla miłośników literatury będzie to więc jedyna okazja, by na tle inspirującego górskiego krajobrazu i w otoczeniu bogatego góralskiego dziedzictwa podyskutować o poezji i prozie – zarówno tej dawnej jak i współczesnej.

  • Nie wiecie jak do nas trafić? Przygotowaliśmy dla Was festiwalową mapkę

    Nie wiecie jak do nas trafić? Przygotowaliśmy dla Was festiwalową mapkę

  • Program spotkań i warsztatów przygotowanych przez TPN

    Program spotkań i warsztatów przygotowanych przez TPN

Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji. Oprócz spotkań z autorami – tu warto wymienić m.in. takie nazwiska jak Wojciech Jagielski, Mariusz Szczygieł, Angelika Kuźniak, Krzysztof Varga, Anna Janko czy Anna Czerwińska-Rydel – ważnym punktem Festiwalu będą odbywające się na placu Niepodległości targi książki. W targowym namiocie swoją ofertę zaprezentują aż dwadzieścia dwa wydawnictwa.

Festiwalowi towarzyszyć będą także warsztaty dla dzieci, koncert zespołu Trebunie-Tutki, akcja bookcrossingu, a Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego zaprosi wszystkich do swojej Plenerowej Czytelni na placu Niepodległości. 20-lecie istnienia świętować będzie znane zwłaszcza z współczesnej literatury faktu, tematyki podróżniczej oraz eseistyki Wydawnictwo Czarne, które jest partnerem Festiwalu. 

Organizatorzy – Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskieg, Zakopiańskie Centrum Kultury – serdecznie zapraszają do Zakopanego, by tu sięgnąć po najciekawsze książki i miło spędzić wakacje pod Tatrami z literaturą.

Więcej informacji na stronie www.literackifestiwal.zakopane oraz na facebookowym profilu wydarzenia.


Festiwal będzie również okazją do zaprezentowania oferty wydawniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, zapraszamy także na kilka spotkań z naszymi autorami i warsztaty dla dzieci.

W programie:

12 SIERPNIA 2016 (piątek)

godz. 12:00 – „Wspinaczka trawnikowa” – autorskie warsztaty terenowe dla dzieci z ekstremalnie bezpiecznej wspinaczki w poziomie z Piotrem Karskim, autorem książki W góry! (Wydawnictwo Dwie Siostry). W programie: wytyczanie nowych dróg na grań trawnika w stylu klasycznym; zdobywanie wiedzy w dziedzinie górskiej botaniki i zoologii; doskonalenie umiejętności z zakresu kartografii, gastronomii i podstaw survivalu.

Miejsce:  Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Chałubińskiego 42a

godz. 13:00 – „Czego jeszcze nie wiesz o górach?” – podchody przyrodnicze po Ogrodzie Roślinności Tatrzańskiej z książką W góry!  

Miejsce: Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Chałubińskiego 42a

godz. 13:00 – Promocja książki Beaty Słamy, Wojciecha Szatkowskiego Magia nart.

Miejsce: Plenerowa Czytelnia MBP w Zakopanem, pl. Niepodległości

 

13 SIERPNIA 2016 (sobota)

godz. 13:00 – Spotkanie wokół kwartalnika TPN „Tatry”. Rozmowy z Markiem Grocholskim – redaktorem naczelnym oraz autorami współpracującymi z magazynem.

Miejsce: Plenerowa Czytelnia MBP w Zakopanem, pl. Niepodległości

godz. 14:00  –  „Wypiętrz góry” – wysokogórskie warsztaty plastyczne dla dzieci z Piotrem Karskim, autorem książki W góry! (Wydawnictwo Dwie Siostry).

Skąd się biorą góry? Dlaczego jedne wciąż rosną, a inne się kurczą? Jak z górskimi warunkami radzą sobie rośliny, zwierzęta i ludzie?

Miejsce: Plenerowa Czytelnia MBP w Zakopanem, pl. Niepodległości

 

12–14 SIERPNIA (piątek, sobota, niedziela)

godz. 11–20 – Targi Książki

Miejsce: namiot targowy na pl. Niepodległości

 

Nie wiecie jak do nas trafić? Przygotowaliśmy dla Was festiwalową mapkę, możecie ją pobrać tutaj.

Drukuj