23 listopada 2015

W poszukiwaniu narciarskiego eldorado

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Szatkowskim, autorem książki „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy”, które odbędzie się 25 listopada o godz. 19.00 w kawiarni Południk Zero (Wilcza 25, Warszawa).

Przygotowana przez autora prezentacja multimedialna zabierze Was najpierw w odległe czasy pionierów polskiego narciarstwa: Stanisława Barabasza, Mariusza Zaruskiego, Józefa Oppenheima, Stanisława Zdyba i innych. Potem w tej górskiej opowieści nie zabraknie historii legendarnego schroniska na Pysznej czy wyryp narciarskich w starym, oppenheimowskim stylu. Tematem wieczoru będą także najpiękniejsze trasy skiturowe w Tatrach.

A co w tej opowieści jest najważniejsze? Tatry. Pasja do gór. Wysiłek podejścia. Magiczny zjazd. Szybki skręt. Wyprawa w gronie przyjaciół i samotne wędrowanie. Wspaniała tatrzańska przyroda, która jest przecież najważniejsza.


Więcej na profilu wydarzenia: https://www.facebook.com/events/529447223889514/

 

 


Współcześni narciarze szukają w górach kontaktu z przyrodą pozbawionego ułatwień i urządzeń technicznych. Ciszy, spokoju. W to poszukiwanie narciarskiego eldorado idealnie wpisuje się turystyka narciarska” – pisze Wojciech Szatkowski w Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy” . Ta publikacja to kompletny, bogato ilustrowany, przewodnik dla narciarzy, których interesują dziewicze szlaki i prawdziwa przygoda.

Jak ze schroniska PTTK udać się na Grzesia ze zjazdem na Polanę Chochołowska, a później, Dolina Starobocianska, do Hali Stara Robota i z powrotem? W jaki sposób dobrać odpowiedni sprzęt do skituringu i dlaczego kurniawa może być niebezpieczna? „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy” odpowiedzą na setki podobnych pytań. To książka zarówno dla początkujących narciarzy wysokogórskich, jak i zapalonych skiturowców.

Drukuj