24 listopada 2015

Spotkanie autorskie

Już w najbliższy piątek 27 listopada o godz. 17.00 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego odbędzie się spotkanie z Włodzimierzem Cichockim, autorem albumu „Ptaki Tatr i Podtatrza”. Zapraszamy.

Anna Wende-Surmiak, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

oraz

Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego

zapraszają

na spotkanie z Włodzimierzem Cichockim, autorem albumu Ptaki Tatr i Podtatrza, które odbędzie się 27 listopada o godz. 17.00 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego (Krupówki 10, Zakopane). Podczas spotkania będzie możliwość kupienia wydawnictwa w promocyjnej cenie.

 


 

Literatura ornitologiczna jest bogata zarówno w wydania przeznaczone dla fachowców, jak i w pięknie ilustrowane atlasy dla masowego odbiorcy. Po raz pierwszy jednak mamy do czynienia z monografią opisującą świat ptaków jednego z najbardziej interesujących rejonów naszego kraju – najwyższych polskich gór i krain je otaczających. Kilkuletnia praca autora i wydawcy została zwieńczona niniejszym kompendium wiedzy o ptakach Tatr i Podtatrza.

Na zawartość publikacji wpłynęła przede wszystkim dogłębna wiedza Włodzimierza Cichockiego, przyrodnika, ornitologa, kierownika Działu Przyrodniczego Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, od kilkudziesięciu lat zajmującego się badaniem awifauny Tatr, Podhala, Spiszu i Orawy. To, że możemy obejrzeć opisywane gatunki na wspaniałych zdjęciach, zawdzięczamy natomiast kilkudziesięciu autorom, którzy byli uprzejmi udostępnić swoje prace – częstokroć unikatowe, powstałe jako efekt pasji, z reguły okupione godzinami śledzenia, wypatrywania, czatowania.

Drukuj