30 listopada 2017

Nasza publikacja ponownie nagrodzona!

Dzisiaj podczas otwarcia XXVI Targów Książki Historycznej w Warszawie w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie dorocznej nagrody KLIO. Jurorzy, obradujący pod przewodnictwem prof. Tomasza Szaroty, z udziałem profesorów: Haliny Mańkowskiej, Macieja Janowskiego, Jana Kieniewicza, Henryka Samsonowicza oraz redaktorów Mariana Turskiego i Tomasza Łubieńskiego, dokonali wyboru i do nagrody w kategorii edytorskiej nominowali książkę Adama Czarnowskiego „O tatrzańskich pocztówkach”, wydaną przez Tatrzański Park Narodowy. W tym roku pod obrady jury trafiło 160 publikacji.

  • fot. TPN

    fot. TPN

  • fot. TPN

    fot. TPN

Nagroda Klio, zwana „Noblem dla historyków”, jest przyznawana od 1995 za wybitny wkład w badania historyczne. Oceniana jest nie tylko wartość poznawcza książek, ale także m.in. ich szata graficzna. Wydawnictwa są również nagradzane za publikację interesujących serii i cykli tematycznych. Nagroda przyznawana jest w kilku kategoriach: autorskiej (indywidualny wkład autora w popularyzację historii); edytorskiej (dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli itp.); innej, według uznania jury lub sugestii sponsorów (np. varsaviana). Inicjatorem i fundatorem nagrody jest Porozumienie Wydawców Książki Historycznej.

 

 


 

Publikację można kupić w empikach i sklepach górskich w całej Polsce, w zakopiańskich księgarniach, w budynku Wozowni w Kuźnicach (przy Dyrekcji TPN) oraz za pośrednictwem strony sklep.tpn.pl.

Patroni medialni: Fathers, Kontynenty, Magazyn Turystyki Górskiej n.p.m., Miesięcznik Poznaj Świat, Radio Kraków, Szeroki Kadr, Taternik

 

Drukuj