3 czerwca 2019

Najpiękniejsza książka roku

W maju Polskie Towarzystwo Wydawców Książek przyznało po raz 59. doroczne nagrody dla Najpiękniejszych Książek Roku. Wśród laureatów znalazła się nasza publikacja – „O drzewach, które wybrały Tatry”!

W 59. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2018 wzięło udział 108 firm wydawniczych, które nadesłały aż 204 tytuły. Jest to najstarszy polski konkurs wydawniczy. Oceniane w nim są: kompozycja, typografia, dobór elementów technicznych, papier, oprawa – to wszystko, co składa się na urodę książki.

Jury konkursu pod przewodnictwem dr Agaty Szydłowskiej nagrodziło książkę „O drzewach, które wybrały Tatry” Beaty Słamy i Tomasza Skrzydłowskiego w kategorii książek przyrodniczych, matematycznych i technicznych. Za projekt graficzny i skład odpowiadał Bartłomiej Witkowski (Ultrabrand). To nie pierwszy projekt, przy którym współpracowaliśmy, i nie pierwsza nagroda, którą wspólnie odebraliśmy (przypomnijmy, że w 2017 roku za Najpiękniejszą Książką Roku jury uznało dwutomową „Magię nart” Wojciecha Szatkowskiego i Beaty Słamy).  Wręczenie nagród odbyło się w czwartek, pierwszego dnia 10. Warszawskich Targów Książki.

„O drzewach, które wybrały Tatry” to subtelna opowieść o relacji drzew z górami i człowiekiem. Autorzy w ujmujący sposób pokazują, czym są i mogą być rośliny dla człowieka. Książka ma cztery warianty okładki.
Tak, jak drzewa wybrały Tatry, tak czytelnik może wybrać drzewo, które zostanie jego własnym patronem tej opowieści. W publikacji znalazło się ponad sto znakomitych zdjęć, zarówno tych współczesnych autorstwa fotografów przyrody, jak i obrazów archiwalnych.

Publikacja dostępna jest w stacjonarnych punktach sprzedaży TPN (Punkt Informacji Turystycznej przy rondzie kuźnickim i Centrum Edukacji Przyrodniczej ul. Chałubińskiego 42 A) oraz na stronie sklep.tpn.pl.

Drukuj