27 grudnia 2016

„Magia nart” – spotkania promocyjne w Zakopanem

Przed nami dwa poświąteczne spotkania z autorami książki „Magia nart”. Pierwsze, w środę 28 grudnia o godzinie 19 w kawiarni La Mano (ul. Orkana 1F). Drugie dzień później, 29 grudnia o tej samej porze w Hotelu Górskim PTTK na Kalatówkach. Zapraszamy!

Podczas spotkań Beata Słama i Wojciech Szatkowski opowiedzą o pionierach narciarstwa w Tatrach i Karpatach do 1914 roku oraz o narciarskiej modzie. Opowieściom będą towarzyszyć prezentacje multimedialne.

Przed i po spotkaniu w sklepie La Mano kupicie książkę w promocyjnej cenie!

 


„Magia nart”

Subiektywna historia narciarstwa, głównie tatrzańskiego. Zapraszamy na wycieczkę, a właściwie na wyrypę przez lata i góry: będziemy towarzyszyli Stanisławowi Barabaszowi w jego pierwszych próbach jazdy na dwóch deskach, wraz z narciarzami lwowskimi przemierzymy bezdroża Czarnohory. Dowiemy się, jakiego sprzętu w czasach początków używano, jak się ubierano, czym narty smarowano, aż wreszcie, jak sobie z narciarskiego rzemiosła i żywota żartowano i jak o nim pisano. Będziemy kibicowali Mariuszowi Zaruskiemu podczas jego legendarnego zjazdu z Kościelca oraz polskim zawodnikom, gdy rywalizowali na Wielkiej Krokwi, Kasprowym i na skoczniach i trasach za granicą. Wreszcie poznamy narciarskich mistrzów – tych pierwszych, przemierzających na nartach tatrzańskie bezdroża i wytrwale doskonalących swoją technikę, tych startujących głównie w zawodach krajowych, i tych, którzy rozsławili Polskę na świecie.

Z konieczności jednak musieliśmy przyjąć cezurę czasową – opowieść o wybitnych zawodnikach kończymy na roku 2000. Zdajemy sobie sprawę, że nie napisaliśmy o wszystkich wspaniałych narciarzach – musieliśmy dokonać wyboru i nie było to łatwe.

Wydawca: Tatrzański Park Narodowy, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem

Patroni medialni: Trójka - Program 3 Polskiego Radia, „Gazeta Krakowska”, „n.p.m.”, skionline.pl, „Enter the ROOM”, „Ski Magazyn”, „Poznaj Świat”,„Taternik”,Biegówki pod Tatrami

 

Książkę można kupić na stronie naszego sklepu (sklep.tpn.pl). Zapraszamy również naszego Punktu Informacji Turystycznej (przy rondzie kuźnickim), Centrum Edukacji Przyrodniczej (Chałubińskiego 42 a) oraz do budynku Wozowni (obok Dyrekcji TPN w Kuźnicach).

Drukuj