28 czerwca 2016

„Magia nart” – premiera już w czwartek!

Wspólnie z Muzeum Tatrzańskim zapraszamy na spotkanie promujące naszą wspólną, dwutomową publikację pt. „Magia nart”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 30 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Sztuki XX wieku w Willi Oksza (ul. Zamoyskiego 25, Zakopane).

Anna Wende-Surmiak
Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego

oraz

Szymon Ziobrowski
Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego

zapraszają na premierę dwutomowej publikacji
„Magia nart” i spotkanie z jej autorami,
Beatą Słamą i Wojciechem Szatkowskim

Spotkanie odbędzie się w czwartek 30 czerwca
o godz. 18.00 w Galerii Sztuki XX wieku
w Willi Oksza (ul. Zamoyskiego 25, Zakopane)

Podczas spotkania będzie można kupić wydawnictwo w promocyjnej cenie. Po zakopiańskiej premierze publikacja dostępna będzie w empikach i sklepach górskich w całej Polsce, w zakopiańskich księgarniach, punktach sprzedaży TPN i Muzeum Tatrzańskiego, a także na sklep.tpn.pl.


„Magia nart”

Subiektywna historia narciarstwa, głównie tatrzańskiego. Zapraszamy na wycieczkę, a właściwie na wyrypę przez lata i góry: będziemy towarzyszyli Stanisławowi Barabaszowi w jego pierwszych próbach jazdy na dwóch deskach, wraz z narciarzami lwowskimi przemierzymy bezdroża Czarnohory. Dowiemy się, jakiego sprzętu w czasach początków używano, jak się ubierano, czym narty smarowano, aż wreszcie, jak sobie z narciarskiego rzemiosła i żywota żartowano i jak o nim pisano. Będziemy kibicowali Mariuszowi Zaruskiemu podczas jego legendarnego zjazdu z Kościelca oraz polskim zawodnikom, gdy rywalizowali na Wielkiej Krokwi, Kasprowym i na skoczniach i trasach za granicą. Wreszcie poznamy narciarskich mistrzów – tych pierwszych, przemierzających na nartach tatrzańskie bezdroża i wytrwale doskonalących swoją technikę, tych startujących głównie w zawodach krajowych, i tych, którzy rozsławili Polskę na świecie.

Z konieczności jednak musieliśmy przyjąć cezurę czasową – opowieść o wybitnych zawodnikach kończymy na roku 2000. Zdajemy sobie sprawę, że nie napisaliśmy o wszystkich wspaniałych narciarzach – musieliśmy dokonać wyboru i nie było to łatwe.


Wydawca: Tatrzański Park Narodowy, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem

Patroni medialni: Trójka - Program 3 Polskiego Radia, „Gazeta Krakowska”, „n.p.m.”, skionline.pl, „Enter the ROOM”, „Ski Magazyn”, „Poznaj Świat”,„Taternik”,Biegówki pod Tatrami

Drukuj