6 grudnia 2016

Literatura i Tatry. Studia i szkice – premiera książki

Kolejna nowość pojawiła się w naszej ofercie wydawniczej. Książka „Literatura i Tatry. Studia i szkice” autorstwa Jacka Kolbuszewskiego jest już w sprzedaży. W najbliższy czwartek zapraszamy na spotkanie promocyjne do Centralnej Biblioteki Górskiej PTTK w Krakowie.

Centralna Biblioteka Górska PTTK
oraz
Wydawnictwo Tatrzańskiego Parku Narodowego

zapraszają na promocję książki

Jacka Kolbuszewskiego
„Literatura i Tatry. Studia i szkice”

Spotkanie odbędzie się 8 grudnia o godzinie 18 w sali konferencyjnej COTG PTTK (I piętro), ul. Jagiellońska 6, Kraków.

Będzie możliwość kupienia książki oraz kilku innych nowości wydawniczych Tatrzańskiego Parku Narodowego w promocyjnej cenie!Literatura i Tatry. Studia i szkice

Zbiór ponad 30 esejów publikowanych w różnych miejscach w latach 1981–2013. Są one dziś trudno dostępne, gdyż ukazywały się głównie w materiałach towarzyszących konferencjom i seminariom, w pracach zbiorowych i na łamach periodyków. Zebrane w całość stanowią kompendium wiedzy – o niemożliwej do przecenienia wartości – o tym, czym żyło Zakopane od chwili, gdy pojawili się tu ludzie „z zewnątrz” umiejący pisać i chcący podzielić się swoimi wrażeniami z resztą społeczeństwa, do czasów nam współczesnych. Szkice i studia, z których składa się tom, to historia z górą dwóch wieków, pisana wprawdzie językiem prac literaturoznawczych, ale też pełnym swady, niepozbawiona niemal anegdotycznych opisów, a przede wszystkim rzetelna i podbudowana obszernym materiałem źródłowym.

Książkę można kupić na stronie naszego sklepu sklep.tpn.pl. Zapraszamy również naszego Punktu Informacji Turystycznej (przy rondzie kuźnickim), Centrum Edukacji Przyrodniczej (Chałubińskiego 42 a) oraz do budynku Wozowni (obok Dyrekcji TPN w Kuźnicach).

Drukuj